Surface-Mount Louver Light 120cm T5 Monza 2x54W
Hersteller:
€55.30
% €79.00 (30% saved)
Lagerbestand: 2
Sofort verfügbar
Product number:
LI-L2576
Product information "Surface-Mount Louver Light 120cm T5 Monza 2x54W"
The highly polished reflector grid stays optically dark, the light appears comfortable and blind-free.
The emitted light is ideal for computer workstations, and wherever incurred demanding visual tasks.
Delivered with energy saving electronic ballast for flicker-free light.
Improved light output and longer lamp life expectancy.
No flickering light and gentle start. Shutdown at a tube defect.
For 2 x 54W T5 fluorescent tube (sold separately).
Light emission: direct.
Operating voltage 230V 50 / 60Hz
Decorative lamp in white powder-coated steel sheet housing.
Dimensions: L 1230mm, W 216mm, H57 mm
The emitted light is ideal for computer workstations, and wherever incurred demanding visual tasks.
Delivered with energy saving electronic ballast for flicker-free light.
Improved light output and longer lamp life expectancy.
No flickering light and gentle start. Shutdown at a tube defect.
For 2 x 54W T5 fluorescent tube (sold separately).
Light emission: direct.
Operating voltage 230V 50 / 60Hz
Decorative lamp in white powder-coated steel sheet housing.
Dimensions: L 1230mm, W 216mm, H57 mm
| Bauform: | T5 |
|---|---|
| Energieklasse (EEK): | F |
| Gehäusefarbe: | weiss |
| Gross weight (kg): | 4.0 |
| Leuchtmittel Typ: | Leuchtstoff |
| Lichtverteilung Winkel: | 120° |
| Montageart: | Deckenaufbau |
| Net weight (kg): | 4.0 |
| Systemspannung: | 220-240V |
| Watt Leuchtmittel : | 54W |
| Watt Total: | 108W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.