Recessed Troffer IMOLA 2x36W Softlight
Hersteller:
€56.00
% €80.00 (30% saved)
Lagerbestand: 5
Sofort verfügbar
Product number:
LI-L3021WE-D.600
Product information "Recessed Troffer IMOLA 2x36W Softlight"
Recessed luminaire for 2x 36 Watt fluorescent lamp TC-L / 2G11. (Please order illuminant separately).
Direct and indirect light distribution, with glare shield / perforated plate.
Including electronic ballast for flicker- and flicker-free light.
For insertion into Odenwald ceiling 62 x 62cm (optionally grid ceiling 60 x 60cm).
Material: powder-coated sheet steel, glare protection through mains grid.
Protection class IP 20
Dimensions:
Model 625: 625mm x 625mm x 100 mm
Model 600: 595mm x 595mm x 100 mm.
Direct and indirect light distribution, with glare shield / perforated plate.
Including electronic ballast for flicker- and flicker-free light.
For insertion into Odenwald ceiling 62 x 62cm (optionally grid ceiling 60 x 60cm).
Material: powder-coated sheet steel, glare protection through mains grid.
Protection class IP 20
Dimensions:
Model 625: 625mm x 625mm x 100 mm
Model 600: 595mm x 595mm x 100 mm.
| Energieklasse (EEK): | F |
|---|---|
| Gehäusefarbe: | weiss |
| Gross weight (kg): | 6.0 |
| Lampenfassung: | 2G11 |
| Leuchtmittel Typ: | Leuchtstoff |
| Montageart: | Deckeneinbau |
| Net weight (kg): | 5.0 |
| Schutzklasse: | IP20 |
| Systemspannung: | 220-240V |
| Watt Leuchtmittel : | 36W |
| Watt Total: | 72W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.