Recessed Ceiling Light Micro GX53 Energy Saving white
Hersteller:
€8.00
Lagerbestand: 1
Sofort verfügbar
Product number:
LI-2570.Ws
Product information "Recessed Ceiling Light Micro GX53 Energy Saving white"
Very low heat emission.
Suitable for energy-saving bulbs with GX53 base.
Please order bulbs separately.
Light intensity comparable with 20 / 35 Watt halogen light.
Light colour warm tone 3000K.
Power consumption 7W
Voltage 230V
Housing: UV-resistant plastic.
White or chrome-plated.
Dimensions
Ø 90mm
Installation Ø 80mm
low installation depth 30mm.
Discontinued model: small number in stock
Suitable for energy-saving bulbs with GX53 base.
Please order bulbs separately.
Light intensity comparable with 20 / 35 Watt halogen light.
Light colour warm tone 3000K.
Power consumption 7W
Voltage 230V
Housing: UV-resistant plastic.
White or chrome-plated.
Dimensions
Ø 90mm
Installation Ø 80mm
low installation depth 30mm.
Discontinued model: small number in stock
| Energieklasse (EEK): | E |
|---|---|
| Gehäusefarbe: | weiss |
| Gross weight (kg): | 0.0 |
| Lampenfassung: | GX53 |
| Leuchtmittel Typ: | CFL-ESL |
| Montageart: | Deckeneinbau |
| Net weight (kg): | 0.0 |
| Systemspannung: | 220-240V |
| Watt Leuchtmittel : | 7W |
| Watt Total: | 7W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.