Post Light Globe Lantern 40cm E27 transparent
Hersteller:
€114.00
Available in 7 days, delivery time 1-3 days
Product number:
LT-2001.C
Product information "Post Light Globe Lantern 40cm E27 transparent"
Globe in acrylic UV stabilized with 400 mm diameter.
The globe is available in transparent design.
(At higher quantities optionally polycarbonate or 250 or 300mm or opal or smoked finish available.)
E27 porcelain lamp holder.
For incandescent lamps up to 100W and for self-ballasted compact fluorescent lamps.
For pole mount 60mm diameter.
(Please order lamp and pole extra)
Protection class IP44, insulation class II
Please see also our LT-2000 Park Reflex for higher light outputs with discharge lamps or the LED model.
The globe is available in transparent design.
(At higher quantities optionally polycarbonate or 250 or 300mm or opal or smoked finish available.)
E27 porcelain lamp holder.
For incandescent lamps up to 100W and for self-ballasted compact fluorescent lamps.
For pole mount 60mm diameter.
(Please order lamp and pole extra)
Protection class IP44, insulation class II
Please see also our LT-2000 Park Reflex for higher light outputs with discharge lamps or the LED model.
| Gehäusefarbe: | klar |
|---|---|
| Gross weight (kg): | 2.0 |
| Lampenfassung: | E27 |
| Leuchtmittel Typ: | universal |
| Mastaufnahme: | 60 |
| Montageart: | Aufsatz |
| Net weight (kg): | 2.0 |
| Schutzklasse: | IP44 |
| Systemspannung: | 230V |
| Watt Leuchtmittel : | 100W |
| Watt Total: | 100W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.