Inground Light 1.8 tons 26cm Halogen 75W Square
Hersteller:
€251.00
Lagerbestand: 3
Sofort verfügbar
Product number:
LB-26H-SV
Product information "Inground Light 1.8 tons 26cm Halogen 75W Square"
Material die-cast aluminium with cover ring made of V2A.
Available in polished-natural.
Halogen reflector lamp E111 12V, up to 75W
Order the matching lamp from the following accessories at the same time.
With integrated transformer.
Operating voltage 230V
Through-wiring possible.
Weight load: 1800kg
Housing IP67
Incl. plastic mounting sleeve.
Dimensions ø 260mm, depth 315mm, mounting hole ø 245mm.
Available in polished-natural.
Halogen reflector lamp E111 12V, up to 75W
Order the matching lamp from the following accessories at the same time.
With integrated transformer.
Operating voltage 230V
Through-wiring possible.
Weight load: 1800kg
Housing IP67
Incl. plastic mounting sleeve.
Dimensions ø 260mm, depth 315mm, mounting hole ø 245mm.
| Bauform: | ES111 |
|---|---|
| Energieklasse (EEK): | G |
| Gehäusefarbe: | silber, silbern |
| Gross weight (kg): | 8.0 |
| Lampenfassung: | G53 |
| Leuchtmittel Typ: | Halogen |
| Montageart: | Bodeneinbau |
| Net weight (kg): | 7.0 |
| Optik / Linsenabstrahlung: | Symmetrisch |
| Schutzklasse: | IP67 |
| Systemspannung: | 220-240V, 230V |
| Watt Leuchtmittel : | 75W |
| Watt Total: | 75W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.