Garden Spot Light Halogen Elbe 12V silver grey
Hersteller:
€23.00
Lagerbestand: 1
Sofort verfügbar
Product number:
LG-4515.Si
Product information "Garden Spot Light Halogen Elbe 12V silver grey"
Swivelling halogen spotlight in low-voltage technology.
Longer lamp life and better light distribution.
For garden or water features.
Can be fitted with MR16 halogen lamps 12V 20 Watt in spot, flood or coloured.
Please order lamps and halogen transformer separately.
Connecting voltage: 12V
With connecting cable 1,5m.
Protection class IP67, waterproof, immersible for short periods.
Housing die-cast aluminium silver-grey.
Dimensions: Ø 94mm, H 100mm
Longer lamp life and better light distribution.
For garden or water features.
Can be fitted with MR16 halogen lamps 12V 20 Watt in spot, flood or coloured.
Please order lamps and halogen transformer separately.
Connecting voltage: 12V
With connecting cable 1,5m.
Protection class IP67, waterproof, immersible for short periods.
Housing die-cast aluminium silver-grey.
Dimensions: Ø 94mm, H 100mm
| Bauform: | MR16 |
|---|---|
| Gehäusefarbe: | Grau |
| Gross weight (kg): | 1.0 |
| Leuchtmittel Typ: | Halogen |
| Net weight (kg): | 0.0 |
| Schutzklasse: | IP67 |
| Systemspannung: | 12V |
| Watt Leuchtmittel : | 20W |
| Watt Total: | 20W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.