Studio LED Floodlight 10W for Track
Hersteller:
€63.00
Available in 99 days, delivery time 1-3 days
Product number:
LI-3348
Product information "Studio LED Floodlight 10W for Track"
Small LED Floodlight 10W
Very wide, equal lighting - no spot.
Power LED included
Available light colour: 3000K warm white or 6000 K daylight white.
Light intensity 700 Lm - similar to 80 watt halogen lamp.
Included LED driver
Light distribution 120°
Max. distance: 250cm
Operating voltage: 220 - 230V 50 / 60Hz
Power consumption: 12 Watt.
Rotatable 350°
Material: Aluminium die-cast, with adjustable mounting bracket.
Color: gray
Sizes: Width 114mm, height 86mm, depth 86 mm.
Very wide, equal lighting - no spot.
Power LED included
Available light colour: 3000K warm white or 6000 K daylight white.
Light intensity 700 Lm - similar to 80 watt halogen lamp.
Included LED driver
Light distribution 120°
Max. distance: 250cm
Operating voltage: 220 - 230V 50 / 60Hz
Power consumption: 12 Watt.
Rotatable 350°
Material: Aluminium die-cast, with adjustable mounting bracket.
Color: gray
Sizes: Width 114mm, height 86mm, depth 86 mm.
| Energieklasse (EEK): | E |
|---|---|
| Gehäusefarbe: | Grau |
| Gross weight (kg): | 1.0 |
| Leuchtmittel Typ: | LED |
| Lichtstrom Lumen: | 800 |
| Lichtverteilung Winkel: | 120° |
| Montageart: | Stromschiene |
| Net weight (kg): | 1.0 |
| Systemspannung: | 220-240V |
| Watt Leuchtmittel : | 10W |
| Watt Total: | 10W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.