Power Flood Light 2000W HID
Hersteller:
€409.00
Lagerbestand: 2
Sofort verfügbar
Product number:
LA-1235.2000W
Product information "Power Flood Light 2000W HID"
Eloxated aluminium reflector for extreme high light output (equivalent to 8500 watts halogen).
Light distribution: Symmetrical or asymmetrical.
Voltage: 400V /10 amp
Suitable for mh discharge lamp 2000 watt E40, HRI-T or HQI-T E40 2000 Watt 8,8A.
Start-up time aprx. 2 - 3 minutes.
Lamp life time: Aprx. 8,000 h
Max. cable length between ballast and light fixture: 15m
Ballast and lamp have to be ordered extra.
Housing: Die-cast aluminum, gray coated.
hardened protection glass
Adjustable hanging bracket.
Protection class: IP65
Shock resistance: IK10
Wind load: 0.375 m²
Dimensions: Width 652 mm, height 576 mm, depth 303 mm
Light distribution: Symmetrical or asymmetrical.
Voltage: 400V /10 amp
Suitable for mh discharge lamp 2000 watt E40, HRI-T or HQI-T E40 2000 Watt 8,8A.
Start-up time aprx. 2 - 3 minutes.
Lamp life time: Aprx. 8,000 h
Max. cable length between ballast and light fixture: 15m
Ballast and lamp have to be ordered extra.
Housing: Die-cast aluminum, gray coated.
hardened protection glass
Adjustable hanging bracket.
Protection class: IP65
Shock resistance: IK10
Wind load: 0.375 m²
Dimensions: Width 652 mm, height 576 mm, depth 303 mm
| Energieklasse (EEK): | D |
|---|---|
| Gehäusefarbe: | Grau |
| Gross weight (kg): | 20.0 |
| Lampenfassung: | E40 |
| Leuchtmittel Typ: | HQI MH |
| Lichtstrom Lumen: | 200000 |
| Lichtverteilung Winkel: | 80° |
| Net weight (kg): | 19.0 |
| Optik / Linsenabstrahlung: | Symmetrisch |
| Schutzklasse: | IP65 |
| Systemspannung: | 400V |
| Watt Leuchtmittel : | 2000W |
| Watt Total: | 2000W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.