Portable LED Work Light with handle and Batteries IP44
Hersteller:
€23.00
Lagerbestand: 1
Sofort verfügbar
Product number:
LA-3066-1
Product information "Portable LED Work Light with handle and Batteries IP44"
With bright white SMD LED.
(Comparable with 100 watt halogen).
The projector can be tilted upward horizontally or vertically.
With high power lithium ion battery 8.4V.
For charging a 230V grid adaptor and a car adaptor are included.
Operating time: About 4 hours on one full charge.
Charging time: 6 hours.
Power: 10W
Light colour: 4000K pure white
With steel support frame and a cool plastic grip.
Protection: IP44
Dimensions: w 125 * d 115 * h 250mm
(Comparable with 100 watt halogen).
The projector can be tilted upward horizontally or vertically.
With high power lithium ion battery 8.4V.
For charging a 230V grid adaptor and a car adaptor are included.
Operating time: About 4 hours on one full charge.
Charging time: 6 hours.
Power: 10W
Light colour: 4000K pure white
With steel support frame and a cool plastic grip.
Protection: IP44
Dimensions: w 125 * d 115 * h 250mm
| Energieklasse (EEK): | E |
|---|---|
| Gross weight (kg): | 2.0 |
| Leuchtmittel Typ: | LED |
| Lichtverteilung Winkel: | 100° |
| Net weight (kg): | 2.0 |
| Schutzklasse: | IP44 |
| Systemspannung: | 220-240V |
| Watt Leuchtmittel : | 10W |
| Watt Total: | 10W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.