LED Fluter Mastleuchte PIX 70W asymmetrisch 2200K
Hersteller:
€286.00
Available in 14 days, delivery time 1-3 days
Product number:
LS-151.22K.AM
Product information "LED Fluter Mastleuchte PIX 70W asymmetrisch 2200K"
Ideal for street lighting, bicycle path lighting, pedestrian zones, parking, etc.
Save energy, maintenance costs and provide better illumination.
Quality fixture - made in Europe
Body: Pressure die-cast aluminum,
Cover: 4mm toughened glass
Adjustable bracket 180 deg
Recommended installation height: 8m - 12m
Optical:
LEDs: Samsung LH181B
Luminous output: 19030 Lm
Colour temperature: 4000K pure white, pleasant
Color rendering: CRI > 80
Life expectancy: 80,000h L80 B10 @ ta25, 50,000h L80 B20 @tamax.
Available with different lens optics:
PMMA street lens optics.
Symmetric: Without optics for illuminating with maximum efficiency,
asymmetrical: for large-area illumination of yard, park or facade,
Street: Bi-symmetrical adapted to the elongated road.
Cycle: Bike path optics adapted to the elongated and tall ways.
Technical:
Voltage: 220V-240V, 50Hz - 60Hz
Power consumption: 140W
Surge protection: 6/8Kv
Protection degree: IP66 splashwater proof
Impact resistance: IK10
Temperature: -25° - +45°C
Wind load: 0.11m²
Dimensions: L 395 mm, w 283, h 97 mm
Certification: CE, RoHs, ENEC
On request we deliver with a dimmable driver:
DALI or midnight reduction
Dialux Files: LS-153-AS.IES LS-153-SM.IES LS-153-STR.IES LS-153-CYC.IES
Save energy, maintenance costs and provide better illumination.
Quality fixture - made in Europe
Body: Pressure die-cast aluminum,
Cover: 4mm toughened glass
Adjustable bracket 180 deg
Recommended installation height: 8m - 12m
Optical:
LEDs: Samsung LH181B
Luminous output: 19030 Lm
Colour temperature: 4000K pure white, pleasant
Color rendering: CRI > 80
Life expectancy: 80,000h L80 B10 @ ta25, 50,000h L80 B20 @tamax.
Available with different lens optics:
PMMA street lens optics.
Symmetric: Without optics for illuminating with maximum efficiency,
asymmetrical: for large-area illumination of yard, park or facade,
Street: Bi-symmetrical adapted to the elongated road.
Cycle: Bike path optics adapted to the elongated and tall ways.
Technical:
Voltage: 220V-240V, 50Hz - 60Hz
Power consumption: 140W
Surge protection: 6/8Kv
Protection degree: IP66 splashwater proof
Impact resistance: IK10
Temperature: -25° - +45°C
Wind load: 0.11m²
Dimensions: L 395 mm, w 283, h 97 mm
Certification: CE, RoHs, ENEC
On request we deliver with a dimmable driver:
DALI or midnight reduction
Dialux Files: LS-153-AS.IES LS-153-SM.IES LS-153-STR.IES LS-153-CYC.IES
| Energieklasse (EEK): | B |
|---|---|
| Farbwiedergabe-Stufe: | Ra>80 |
| Gehäusefarbe: | Grau |
| Gross weight (kg): | 7.0 |
| Leuchtmittel Typ: | LED |
| Lichtstrom Lumen: | 9515 |
| Montageart: | Bügel |
| Net weight (kg): | 6.0 |
| Optik / Linsenabstrahlung: | Straßenoptik |
| Schutzklasse: | IP66 |
| Systemspannung: | 220-240V |
| Watt Leuchtmittel : | 70W |
| Watt Total: | 70W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.