Dimmable Electronic Ballast 2x 58W
Hersteller:
€29.00
Lagerbestand: 3
Sofort verfügbar
Product number:
VG-T258
Product information "Dimmable Electronic Ballast 2x 58W"
No additional ballast is required. Control range 2% ... 100%.
High-frequency control
Constant luminous flux with mains voltage fluctuations
No electrode flicker, no stroboscopic effect
Lamp warm start possible in any dimmer position
Automatic detection of approved lamps
Control input 1 ... 10V current sink (0.25 mA)
If complete switch-off is required, an additional mains voltage interrupting relay must be installed.
Energy class: B
Power factor 0.97
Dimensions: L 425mm, W 30 mm, H 25 mm
High-frequency control
Constant luminous flux with mains voltage fluctuations
No electrode flicker, no stroboscopic effect
Lamp warm start possible in any dimmer position
Automatic detection of approved lamps
Control input 1 ... 10V current sink (0.25 mA)
If complete switch-off is required, an additional mains voltage interrupting relay must be installed.
Energy class: B
Power factor 0.97
Dimensions: L 425mm, W 30 mm, H 25 mm
| Bauform: | T8 |
|---|---|
| Energieklasse (EEK): | B |
| Gross weight (kg): | 0.0 |
| Leuchtmittel Typ: | Leuchtstoff |
| Net weight (kg): | 0.0 |
| Systemspannung: | 220-240V |
| Watt Leuchtmittel : | 58W |
| Watt Total: | 116W |
Login
No reviews found. Share your insights with others.